Predajňa kozmetiky

zľava 40%

strieborné šperky

zľava 40%

 

Meniny na web

 

 

      

informačné technológie

Čo je to HDTV

12.01.2010, 23:20, Vladimír Ferdinandy

Pokial navštívite akúkoľvek predajňu elektro, uvidíte veľa krásnych plochých televízorov najrôznejších značiek. Televízory sú spustené a na niektorých je obraz naozaj prekrásny.

Je to tým, že sledujete televíziu v HDTV. Čo to však znamená? 
 


 HDTV je skratka označujúca televíziu s vysokým rozlíšením obrazu (High Definition Television). Klasický televízny formát (SD) vysiela obraz na 576 riadkoch a v 768 stľpcoch a zobrazuje přibližne 400.000 zobrazovacích bodov (pixelov). Formát HDTV vysiela obraz na 1.080 riadkoch a v 1.920 stľpcoch a zobrazuje približne 2.000.000 pixelov. To už je rozdiel veľmi markantný, ktorý oceníte najme pri sledovaní televízie s veľkou obrazovkou.

Prvý dojem diváka, ktorý v predejni alebo u známych prvýkrát uvidí HDTV, je spravidla šokujúci. Vidí televízne správy s tými istými moderátormi, vysielané z toho istého štúdia, ale zrazu vidí úplne iný svet. Vidí detaily, ktoré nikdy nevidel a zrazu si uvedomuje, aký nedokonalý obraz až doteraz pozeral. Pod týmto vplyvom si zakúpi krásny nový televízor s označením Full HD, privezie ho domomv, rozbalí, zapojí a sklamanie. Obraz nie je ostrý a zďaleka nesplnuje predstavy.

 

HD TELEVÍZOR NESTAČÍ

 

K sledovaniu televízie vo vysokom rozlíšení HDTV nestačí iba kvalitný televízny prijímač. Je potrebné, aby aj televízny signál bol vyrobený, vysielaný a prijímaný vo formáte HDTV. A v tom je ten háčik. Zatiaľ čo televízne prijímače HDTV dostanete všade, kde vziať televízne programy vo formáte HDTV?

 

PRÁVE PRE VÁS JE TU SKYLINK

 

Skylink je poskytovateľ najväčšieho počtu programov vo formáte HDTV na celom území SR a ČR.

To sú kódované programy Eurosport HD, Discovery HD, Histroy Channel HD, FILMBOX HD, Brava HDTV a nekódované programy ANIXE HD, ARTE HD, ASTRA HD.
 

ČO POTREBUJETE PRE PRÍJEM HDTV ZO SKYLINKU?

 

•satelitnú anténu
•satelitný HD prijímač (teda prijímač, ktorý spracuje signál vo formáte MPEG4/DVB-S/DVB-S2)
•dekódovací modul CryptoWorks™
•dekódovaciu kartu Skylink
•televízny prijímač, ktorý je pre HD vybavený (ideálne Full HD, HD 1080p alebo HD Ready)
•kábel HDMI na prepojenie televízoru so satelitným prijímačom

 

 
« Späť


Diskusia: "Čo je to HDTV"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre


 

 Videá o TRHÁKOCH

E-SHOP Satelitná technika E-SHOP Sat. technika